40/11074/OGS

Polska, Wielkopolskie, Grabówka

860000
26300 m2

Szczegóły

Status
Sprzedane
Typ nieruchomości
Działki
Cena
860000 zł
Lokalizacja
Wielkopolskie

Opis

Wspaniała całoroczna posiadłość na wsi doskonała jako Agroturystyka. Zlokalizowana we wsi Grabówka, gminie Budzyń, powiecie Chodzieskim. Malowniczy teren otoczony lasem, który zachwyci spragnionych oddechu od zgiełku miasta, szukających wytchnienia wśród przyrody. Teren, w którym to Człowiek staje się gościem, a Natura oferuje mu to co ma najlepszego.
Obszar o powierzchni 2,63 ha oferuje zespół budynków zaprojektowanych pod najlepszy wypoczynek dla rodziny lub zorganizowanych wczasów dla gości. Dotychczas posiadłość wykorzystywana była jako weekendowe miejsce wypoczynku dla rodziny Właścicieli, nie komercyjnie.
Oferowana nieruchomość znajduje się zaledwie 10 km od zjazdu z drogi szybkiego ruchu S11 – zjazd na na wysokości Budzynia. Otoczona jest jeziorami – Chodzieskim, Karczewnik, Strzeleckim, Margonińskim i Kaliszańskim. Wszystkie położone w promieniu ok 25 km. Teren posiada niebywałe walory dla aktywnego wypoczynku na wodzie.

Siedlisko obejmuje dwie przyległe części:

Kompleks mieszkalny z trzema zabudowaniami w przedniej części terenu.
1. Główny budynek mieszkalny:
– dolna kondygnacja to reprezentacyjny hol, kuchnia, jadalnia, łazienka oraz 2 sypialnie dwuosobowe
– górna kondygnacja to 2 sypialnie (2 oraz 4 osoby), toaleta

2. Budynek gościnny:
– dolna kondygnacja stanowi miejsce wymarzone do organizacji uroczystości i bankietów – sala balowa z osobną częścią bilardową, a o zaopatrzenie można wygodnie zadbać dzięki przyległej kuchni i toalecie,
– na górnej kondygnacji oferuje 3 dwupokojowe studia z łazienkami (w sumie 6 pokoi dwuosobowych) plus 4 dodatkowe miejsca noclegowe w podzielonym holu,
– basen o wymiarach 10m x 4,2 m o głębokości 1,5 m, zlokalizowany w budynku przyległym do gościnnego, ściany z pustaków szklanych konstrukcja o wysokości 5m.
– podwyższony taras wyłożony deskami idealny do organizacji letniego przyjęcia koktajlowego (pod tarasem znajduje się kotłownia)
Na tyłach budynku gościnnego znajduje się wygodny obszar rekreacyjny idealny jako boisko do gier sportowych lub organizację przyjęć.

Garaż dla dwóch samochodów.

Budynek techniczny (stodoła):
doskonały do przechowywania narzędzi oraz sprzętów. Wyposażenie agroturystyki związane z utrzymaniem terenu stanowi opcję do wykupienia.

Powyższe 3 obiekty umiejscowiono w reprezentacyjnym kompleksie, ich ustawienie oraz zaprojektowana na terenie zieleń w postaci krzewów kwitnących i drzew daje poczucie intymności, kameralności i sprzyja relaksowi na świeżym powietrzu. W centralnym punkcie terenu zielonego zaprojektowano miejsce na ognisko, które wieczorem gromadzi gości, umożliwiając spędzenie miłego czasu przy pieczeniu kiełbasek i miłych rozmowach.

Teren rekreacyjny.

W obszar oferowanej nieruchomości wchodzi również teren o imponującym obszarze 2,1 ha, na którym zlokalizowane są obiekty możliwe do zaadoptowania pod bazę noclegową dla dodatkowych gości. Budynki są drewniane, posadowione na palach (częściowe fundamenty), o pow 65m2 każdy. Mają doprowadzoną wodę, prąd i ogrzewanie. W głównym budynków na tym kompleksie zamontowano pełen węzeł sanitarny, wodę wodociągową oraz osobno ujęcie wody ze studni, kanalizacja w formie ekoszamba. Można bez przeszkód zorganizować w tym miejscu kuchnię z jadalnią – stołówkę. Teren ma potencjał na bazę noclegową dla parudziesięciu osób.
Dodatkowo Właściciel nieruchomości oferuje do sprzedaży wykorzystywane w nieruchomości sprzęty rekreacyjne umożliwiające aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu – zadbana żaglówka, deski surfingowe, melex (do indywidualnej negocjacji).

Teren zielony został zaprojektowany kwitnącymi nasadzeniami, które stanowią znaczący atut nieruchomości – m.in. rododendrony, azalie, które od maja pięknie ubarwią posiadłość. Na całości została wysiana trawa, rozprowadzony także jest system podlewania zieleni. Wzdłuż ogrodzenia nasadzenia cisów.
Na terenie nieruchomości znajdują się kompletne sprzęty niezbędne do prawidłowego utrzymania i pielęgnacji terenu – do indywidualnego odkupienia (traktor Ursus z osprzętem), kosiarki.

Wszystkie instalacje są sprawne.
Ogrzewanie części domowej zapewnia piec gazowy Junkers (wymieniony 2 lata temu) sterowany elektronicznie przez Internet.
Woda ogrzewana wymiennie 4 panelami solarnymi – zbiornik o pojemności 300 l i 140 l.
Media na działce – prąd, gaz, woda z wodociągu i studni dla celów podlewania gospodarczego, kanalizacja jest na działce.

Obiekt dostępny od zaraz.
Zapraszam na prezentację nieruchomości.

Sonia Baczyńska,
Pośrednik nieruchomości
t. 609 686 949

s.baczynska@poznan-nieruchomosci.com
www.poznan-nieruchomosci.com
Licencja biura nr 18863

Właścicielem ogłoszenia wraz z jej elementami jest Poznań Nieruchomości Anna Knioła. Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie, rozpowszechnianie oraz korzystanie z niniejszych materiałów w jakikolwiek sposób wykraczający poza dozwolony użytek określony przepisami ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Informacje zawarte na stronie internetowej nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego a dane na niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie

Oferty z tej samej kategorii