Opowiedz mi o sobie a powiem Ci…. na co Cię stać

Udostępnij

I tak zaczyna się historia pewnego kredytu i związana z tym ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA, czyli Twoje szanse na uzyskanie finansowania. A co tak naprawdę ma znaczenie przy jej obliczaniu?!

Proszę mi nie zaglądać do kieszeni. Tym razem jednak to się nie uda a bank nie tylko do kieszeni Tobie zajrzy. Pierwsze co brane jest pod uwagę to dochód…, uwaga! nie mylić z przychodem. Jeśli prowadzisz działalność to banków już nie interesuje na jaką kwotę wystawiasz faktury, ale to czy koszty i wydatki  nie przekraczają wartości tych faktur. Jednym słowem, ile Ci zostaje „na czysto”.
A jeśli jesteś przedsiębiorcą to pamiętaj, aby przez ostatnie 2 lata nie być „pod kreską”.

Dług Twój wróg. Oznacza to tyle, że każda rata kredytu, choćby był to kredyt na raty 0% na pralkę, ma wpływ na Twoją zdolność. Limit na Twojej złotej karcie także działa na Twoją niekorzyść, nawet jeśli nigdy tej karty nie użyłeś. To samo tyczy się wszystkich produktów limitowych. Im więcej „możliwości” do zadłużenia się, tym niższa Twoja zdolność a i bank może uznać Cię za osobę ze skłonnościami…. do zaciągania zobowiązań.

Wszystkie dzieci nasze są. To jednak nie ma zastosowania przy kredycie. Ilość członków rodziny będąca na Twoim utrzymaniu ma bardzo duży wpływ na to, na co się stać. Dotyczy to także innych członków rodziny, jak niepracująca żona czy mąż.

Co było a nie jest nie pisze się w rejestr. Niestety w tym przypadku bank tak szybko nie zapomina, a Twoje „poślizgi” w płatnościach mogą mieć bardzo poważne konsekwencje, na 3 lub nawet 5 lat, bo dopiero po takim okresie bank zapomina o Twoich występkach. Opóźnienia w płatnościach rat kredytowych, przekroczone limity na kartach czy zajęcia komornicze – to wszystko wpływa na decyzję banku i jego zaufanie do Twojej osoby.

Wiek to tylko liczba. Niestety w świecie idealnym jedynie, bo w bankowych realiach i więcej mamy na liczniku tym mniejszą mamy zdolność. To samo tyczy się naszego wykształcenia czy wykonywanego zawodu. Bank prześwietla nie tylko naszą obecną sytuację, ale i nasz potencjał oraz możliwości jakie mamy w przyszłości.

Ale głowa do góry, nawet jeśli nagrzeszyłeś a planujesz zaciągnąć zobowiązanie finansowe w banku, to dobry ekspert finansowy przeprowadzi Cię przez czyściec i sprawi, że staniesz się szczęśliwym posiadaczem kredytu