Home staging – bo pierwsze wrażenie robi się tylko jeden raz.

Czym jest home staging i na jakie potrzeby odpowiada?

Home staging to nic innego jak metamorfoza , czyli profesjonalne i skuteczne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Ma ona na celu przyspieszenie procesu sprzedaży przy jednoczesnym zwiększeniu wartości nieruchomości.

Chcąc sprzedać lub wynająć nieruchomość musisz “stanąć z boku”  i ocenić własną nieruchomość oczami Kupującego, bez Twoich emocji i wspomnień. Czy to jest łatwe? Absolutnie NIE. To co Ty uważasz za wartość dodaną do Twojej nieruchomości dla kupującego może okazać się minusem.

I tu z pomocą przychodzi home staging, który ma za zadanie zmienić charakter Twojej nieruchomości z takiej Twojej osobistej “do mieszkania” na taką neutralną “do sprzedania”.

Gdy decydujesz się na sprzedaż lub wynajem nieruchomości to ma się ona stać atrakcyjnym i wyjątkowym produktem na rynku. Produktem, który wzbudzi duże zainteresowanie u potencjalnych kupujących.

Home stagingu – jak wiele osób błędnie myśli – nie robi się po to, by w danej nieruchomości coś ukryć, czy zamaskować. Rozumienie home stagingu jako liftingu, czy tuningu jest absolutnie niewłaściwe. W przypadku mieszkań, które już na starcie, przed sprzedażą są wyposażone w meble, zadaniem home stagera jest po pierwsze: wydobycie potencjału konkretnej nieruchomości i podkreślenie jej mocnych stron, a po drugie: w przypadku usterek – ich naprawienie.

Zapytaj osobę sprzedającą samochód co zrobiła przed wystawieniem go na sprzedaż, a dostaniesz listę zadań. Zapewne znajdziesz na niej sprzątanie, mycie na zewnątrz i wewnątrz, często też mycie silnika, może nawet pranie tapicerki, naprawa drobnych usterek. Po co to wszystko?

A jak jest w przypadku nieruchomości? Dlaczego tak często bronimy się przed zrobieniem porządków, umyciem okien, zneutralizowaniem koloru ścian, spakowaniem swoich osobistych wspomnień do pięknego kartonu, przestawieniem mebli, nadaniem pomieszczeniom konkretnych funkcji?

Home staging to wydobycie potencjału nieruchomości przy jak najniższych nakładach finansowych. Praktyczność dodatków w home stagingu nie ma większego znaczenia. Efektem końcowym mają być obrazy przykuwające wzrok. Pokazujące potencjalnym nabywcom jak wykorzystać przestrzeń nieruchomości. Pomagające kupującym na wyobrażenie im siebie w jeszcze czyjejś nieruchomości.